Konkurs Gradania, etap czwarty

Konkurs oznaczony numerem 3, jak na razie przysporzył Wam najwięcej problemów. Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń, niestety w większości przypadków nie zawierały one kompletu prawidłowych odpowiedzi. Jak zatem należało odpowiadać na stawiane przez nas pytania?

Rozwiązanie zadania #3

1. Pytanie o dodatki okazało się być najtrudniejsze. Zrecenzowaliśmy 3 dodatki – Scoundrels of Skullport dodatek do Lords of Waterdeep, Spartacus: The Serpents and the Wolf Expansion Set czyli rozszerzenie Spartacusa oraz najrzadziej pojawiający się w Waszych odpowiedziach: Suburbia Inc czyli nowe płytki do gry o tym samym tytule. W Waszych odpowiedział padała też odpowiedź Thunderstone Advance: Numenera i tej odpowiedzi nie dyskwalifikowaliśmy, ale też nie była ona konieczna do zaliczenia tego zadania.

2. Gier zaczynających się na pierwsze litery naszych ksywek było/jest 20 lub 21. I znów zaliczaliśmy obie wersje gdyż Bystrzak kieszonkowy może być też Kieszonkowym bystrzakiem 🙂

3. Filmów na naszym kanale na YouTube, które osiągnęły wynik przynajmniej 1200 wyświetleń nie ma wiele i prawie wszyscy dobrze doliczyli się czterech.

4. Od czego zaczynaliśmy? Chodziło Nam o Lords of Waterdeep ale wśród Was były osoby, które pamiętały nawet tytuł gry, o której wspominaliśmy we wstępniaku.

5. Trochę tych gier na Fejsiku było, w Waszych odpowiedziach najczęściej przewijały się : Kemet, Alchemists, Patchistory.

Spośród wszystkich osób, które nadesłały poprawne odpowiedzi, w sposób losowy wybraliśmy zwycięzcę i został nim Paweł Kuźniewski.
Pawle oczekuj od Nas mail z wiadomością na temat przekazania Ci nagrody.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za nadesłane odpowiedzi i prawie od razu przechodzimy do kolejnego konkursu.

Szybkie przypomnienie zasad i atrakcji.

Przez kolejne tygodnie co środę będziemy publikować pytanie, czekając na odpowiedzi do wtorku późnym wieczorem. W każdym etapie na osobę, która najlepiej wypełni powierzone jej zadanie czekać będzie mniejszy lub większy drobiazg w ramach upominku (w przypadku remisu posłużymy się starym i sprawdzonym losowaniem). Etapów będzie pięć, tyle też będzie nagród. Dla uczestnika, który osiągnie najlepszy łączny wynik ze wszystkich etapów czeka nagroda główna: Fleets: The Pleiad Conflict przekazany na nasze ręce przez wydawnictwo FryxGames.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników naszej zabawy (wyłączając tych, którzy już coś wygrali) rozlosujemy nagrodę pocieszenia: Black & White przekazane nam przez wydawnictwo Bomba Games.

Zadanie #4

Tym razem będziemy Was pytać o coś co roboczo nazwaliśmy Running Gag, czyli co w odcinkach piszczy. Na odpowiedzi wysyłane na gradanie@znadplanszy.pl czekamy do 31.03.2015 do 23:59.

1. Jest taka ciężka gra o zarządzaniu zasobami, którą lubi jedna trzecia z nas i która czasem pojawia się wspominana w paru odcinkach. Za każdym razem nieuprzejmie nabijamy się z niej przekręcając tytuł. O jaką grę chodzi?

2. Jest taki autor gier, o którym mówimy najczęściej posługując się stopniem naukowym. O kogo chodzi?

3. Jeden z nas ma zdecydowanie mniej rozwinięty instynkt towarzyski. Kto najrzadziej nagrywa powitania i pożegnania w odcinkach Gradania?

4. Jest taki tryb rozgrywki, który Kwiatosz darzy niechęcią niezależnie od tego o jaki tytuł chodzi (z paroma drobnymi wyjątkami). Co to takiego?

5. Jest taki autor gier, który nazywa się Stefan Feld. My często nazywamy go pieszczotliwie troszeczkę krócej. Jak?

Na zwycięzcę tego etapu czeka lśniące nowością pudełko z Pośród gwiazd.

0 Udostępnień