Komentujemy nominacje do Spiel des Jahres 2024.

Lubimy zestawienia, szczególnie te prestiżowe, głośne, znane. A nie ma chyba bardziej prestiżowej i głośnej nagrody niż Spiel des Jahres. Przynajmniej dla nas, siedzących w hobby od lat. Zapraszamy do słuchania.

Komentujemy nominacje do Planszowej Gry Roku 2023

Rozmawialiśmy jakiś czas temu o Spiel des Jahres, to i o Polskiej Nagrodzie Planszówkowej porozmawiać należy. Kto przeszedł odsiew? Kto wygra? Kto zasługuje na zwycięstwo? Zapraszamy do słuchania.

Najlepsze gry 2021 roku – rok później

Na zakończenie naszej serii podsumowań cofamy się o dodatkowy rok i sprawdzamy jak zestarzała się nasza poprzednia topka i jak gry z roku 2021 zniosły próbę czasu. Zapraszamy do słuchania.

Najlepsze gry 2022 roku

Kontynuujemy podsumowanie roku minionego. Tym razem będziemy dzielić się naszymi pozytywnymi wrażeniami i radosnymi emocjami. A przynajmniej będziemy się starać. Zapraszamy do słuchania.

Najbardziej rozczarowujące gry 2022 roku

Tydzień temu byliśmy zbyt pozytywni? To teraz sobie pomarudzimy, tak przez pół godzinki, na rozgrzewkę. Zapraszamy do słuchania.

Omawiamy nominacje do Spiel des Jahres 2023

Uff, zdążyliśmy. Chyba jeszcze nie rozdali nagród, dobrze myślę? Jeśli chcecie posłuchać co myślimy o tegorocznych nominacjach, skróconych listach i potencjalnych zwycięzcach, nie pozostaje nam nic innego jak odwołać się do naszej standardowej formułki na koniec tego akapitu. Zapraszamy do słuchania.

Omawiamy zapowiedzi Portalu na 2023 rok

Jak zwykle po czasie. To mogłoby być hasło wpisane na stałe w nasz logotyp. Wszyscy już coś powiedzieli na temat noworocznych zapowiedzi polskich wydawców, teraz nasza kolej. Na spokojnie i powolutku. Zapraszamy do słuchania.

Najlepsze gry 2020 roku – rok później

W tym tygodniu powracamy do przeszłości. Czy nasze ulubione gry z zeszłorocznej topki podsumowującej rok przetrwały próbę czasu? Zapraszamy do słuchania.

Najbardziej rozczarowujące gry 2021 roku

Tak, wiemy. Jest już sierpień. Co to w ogóle za termin na podsumowanie zeszłego roku? Tak, wiemy, na nagraniu trzeszczą krzesła, więc trochę wstyd. Mimo to mamy nadzieję, że prawie 40 minut naszego narzekania zapewni wam trochę rozrywki. Zapraszamy do słuchania.

Czy „problem lidera” to naprawdę problem?

Czasami bywa tak, że przy planszy zderzają się mocne osobowości. W przypadku współzawodnictwa nie dzieje się w związku z tym nic zaskakującego. Jednak co jeśli gra oczekuje, że gracze będą ze sobą współpracować? Czy gdy kooperacyjne to w gruncie rzeczy gry dla jednego gracza? Zapraszamy do słuchania.

Pozostałe wpisy

0 Udostępnień