Konkurs Gradania, podsumowanie

Wszystko co dobre szybko się kończy. To zdanie wygrało mój osobisty plebiscyt na najbardziej pasujące do okazji i najbardziej wyświechtaną formułkę od jakiej można zacząć podsumowanie kilkuetapowego konkursu. 😉 Nie zamierzam jednak przeciągać, trzymać w niepewności i stosować żadnych innych medialnych zagrywek, przechodzimy do sedna.

Rozwiązanie zadania #5

1. W pudełku Osadnikó z Catanu znajduje się 15 dróg, 5 osad i 4 miasta dla każdego z czterech graczy.

2. Białymi statkami w Eclipse posługuje się Mechanema. Konglomerat Terran, który korzysta z tych samych elementów nie jest rasą obcych, (bo o obcych pytaliśmy), więc ta odpowiedź nie była uznawana.

3. Atakiem kamikadze w Nexus Ops posługuje się Shardian. W zgłoszeniach pojawił się również Kamienny golem, przez którego zaczęliśmy mocno drapać się po głowie zastanawiając się, czy czegoś nie przeoczyliśmy. Nexus Ops nie posiada oficjalnego tłumaczenia zasad na polski, a tej nazwy nie udało nam się znaleźć w żadnym tłumaczeniu fanowskim. Zapadła więc decyzja, że tej odpowiedzi nie uznajemy.

4. Atakiem kamikadze w Konfrontacji posługuje się Boromir.

5. W Zamkach Burgundii znajduje się 8 rodzajów budynków. Konkurs nauczył mnie też tego, że najwyraźniej nie potrafię rozpoznawać kolorów, bo co druga osoba wspominała, że te kafelki nie są brązowe, tylko beżowe. Najwidoczniej jestem niereformowalny, bo po wpisaniu w wyszukiwarce grafiki Google słowa „beżowy” wyskoczyło mi kilka różnych odcieni jasnego brązu. 😉

Nagroda za ten etap w postaci egzemplarza gry Amber Route trafia do Radosława Warzochy, gratulujemy.

Zgodnie z początkowymi założeniami zostały nam jeszcze dwie nagrody do rozdania. Po pierwsze, takie pudełeczko:

Do ostatniej chwili nie było pewności, komu uda się zebrać najwięcej poprawnych odpowiedzi. Szczególnie, że nikt nie zebrał kompletu. Jednak najbliżej tego wyczynu był Tomasz Frask i to do niego wyślemy paczkę z Fleets: The Pleiad Conflict w środku.

Nagrodę pocieszenia w postaci egzemplarza Black & White otrzymuje natomiast Kuba Góral.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Maile ze szczegółami poleciały już, albo polecą jak najszybciej. W tym miejscu chcielibyśmy, jako cała ekipa Gradania wspólnie, jeszcze raz podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy rozdać wam trochę nagród. Oczywiście podziękowania należą się również naszym słuchaczom. Znowu rzucę frazesem, ale gdyby nie Wy, pewnie nie dociągnęlibyśmy do okrągłej liczby stu zrecenzowanych gier. No bo po co? Sztuka dla sztuki? To co robimy ma sens tylko i wyłącznie wtedy, jeśli ktoś nas słucha po tej drugiej stronie kabla od Internetu. Jeszcze raz wielkie dzięki i do usłyszenia przy najbliższej okazji. 😉

0 Udostępnień