Gradanie Kickstarterowe – Cabals: The Board Game

Moment, dziś nie czwartek, a coś tu się pojawia? Jak to? Ano trzeba być elastycznym, kiedy zaprzyjaźnione siły proszą o pomoc. Dziś po raz pierwszy bawimy się w zapowiedź gry, której kampania dopiero co ruszyła na Kickstarterze

I chyba nie ma sensu przedłużać bez szczególnej potrzeby. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania.

Przy okazji czemu by nie polubić naszej stronki na Facebooku i nie zasubskrybować naszego kanału na Youtubie? Zachęcamy 🙂

Prezentacja:

Wersja audio do POBRANIA

Kilka słów komentarza:

Gradanie Kickstarterowe – Cabals by Gradanie on Mixcloud

Wersja audio do POBRANIA

 • Greg Z

  Fajna zapowiedź, ciekawa gra.

  Tak się składa, że już od ponad dwóch lat mam okazję grać w elektroniczną wersję Cabalsa. W tamtej wersji jest to hybryda planszówki z CCG (kupujemy normalne boostery), więc dla mnie, jako dorosłego już ex-karciankowca, gra jest idealna. Jak wynika z opisu na kickstarterze i zapewnień wydawcy, w wersji fizycznej będzie to planszówka z dodatkowymi rozszerzeniami.

  Szkoda, że nie wspomnieliście troszkę głębiej o ‚świecie’ całej gry – a jest tu co podziwiać. W Lovecrafto-podobnej rzeczywistości czasowo umiejscowionej w okresie międzywojennym, twórcy stworzyli sześć totalnie różnych frakcji.

  Bearclaw Brotherhood (czyli m.in. Rasputin, który był w Waszym preview) to nic innego jak nasze swojskie słowiańskie mity. Drugim bohaterem będzie tu Baba Jaga (serio-serio!), a jako potwory w rolach głównych występują m.in. rusałki, strzygi, czy wilkołaki.

  Franz, którym graliście, to nie Daleki Wschód, a „nasi” europejscy alchemicy (Order of Zahir), na czele właśnie z Franzem Thausendem (postać historyczna – naciągnął niemiecki rząd na kupę kasy w celu sfinansowania jego „badań” nad zamienianiem innych metali w złoto) i Fulcanellim- tajemniczym Francuzem (rówież ma swoją stronę na wiki), któremu podobno sztuka alchemii się udała.

  Trzecią dostepną w starterze frakcją będzie Vril Society – szaleni i wybuchowi (również dosłownie) nazi-wynalazcy, którzy pod wodzą Karla Marii Wiliguta oraz Tarnhari’ego będą wykorzystywać najnowsze cyberpunkowe wynalazki (jetpacki, zeppeliny, egzoszkielety itp.) ku chwale swoim i Rzeszy. 😉

  Ostatnią z załączonych do startera frakcji będzie Dannan Convenant. Mity irlandzkie – Morgana, faeries,
  banshee, gnomy – masa małych stworków zalewających planszę i przeciwnika.

  Ciekawostką jest, że na potrzeby gry można będzie łączyć ze sobą karty z Zahir’u i Vril oraz Bearclaw z
  Dannan – daje to jeszcze dużo więcej możliwości.

  W elektrycznej wersji gry mamy jeszcze Sons of Osiris (mitologia egipska) oraz Dragon Enclave (Chiny),
  którzy również działają zarówno oddzielnie, jak i wspólnie. Obie frakcje będą najprawdopodobniej dodane do planszówki jako jedno z przyszłych rozszerzeń.

  Aaaanyway – wersja komputerowo-komórkowa gry jest naprawdę bardzo miodna. Poszczególne decki cechuje całkowita odmienność stylu gry (od kontroli stołu, po klasyczne aggro (czyli agresywne taktyki skierowane całkowicie na walkę), z różnymi miksami po drodze). Wszystko wskazuje na to, że planszowy Cabals będzie równie ciekawy, jeżeli i nie lepszy (zmieniono zasady dotyczące zwycięstwa przez dominację na takie, dające więcej
  możliwości taktycznych).

  Z mojej strony polecam spróbowanie wersji elektronicznej Cabalsa i zdecydowanie – wsparcie kickstartera,
  jeżeli Wam się spodoba.

  A.. developer nie jest firmą amerykańską, tylko fińską. Wspierajmy więc europejską technologię!
  😛

  Jeżeli ktoć chciałby podpytać jeszcze o samą rozgrywkę – mój ign w cabalsie, jak i na forum gry to Kicek.

  • Windziarz

   Dzięki za tak obszerne dodatki. Faktycznie gra jest fińska i to ja wprowadziłem w błąd, po prostu grę dostałem od Amerykanina i z nim się kontaktowałem. Po drugie w instrukcji, którą dostaliśmy, tego klimatu o którym piszesz, jakoś nie było. Ale widzę, że za grą stoi potężna dawka bakground’u. Ja mogę tylko jeszcze raz zachęcić do wypróbowania gry online i przekonania się czy taki styl Wam odpowiada. Dzięki raz jeszcze za tak obszerny głos na temat gry.