Konkurs Gradania, etap piąty i ostatni

No dobra, na wstępnie trzeba szczerze podkreślić jedną rzecz. Podczas układania pytań do poprzedniego etapu konkursu trochę poniosła nas ułańska fantazja jeśli chodzi o ich poziom trudności. Skończyło się to tym, że żaden z uczestników nie zebrał pełnego kompletu pięciu punktów. Co więc chcieliśmy od was usłyszeć ?

Rozwiązanie zadania #4

1. Ciężką grą o zarządzaniu zasobami, która czasem pojawia się w naszych rozmowach jest Le Havre. Zarówno w podcaście jak i w życiu Windziarz nigdy nie odpuści sobie wymawiania tytułu tej gry w taki sposób, że brzmi jakby niespodziewanie spróbował zjeść coś zepsutego. 😉

2. Jeśli o kimś mówimy posługując się stopniem naukowym, to zawsze i bez wyjątku jest to doktor Reiner Knizia.

3. Proste. To ja, Ciuniek,  najrzadziej witam się i żegnam z wami podczas nagrań. Głupia sprawa.

4. Przy każdej nadarzającej się okazji Kwiatosz wspomina, że gra na dwie osoby w coś, w co można pograć na więcej niż dwie osoby zasadniczo nie ma sensu. Tak więc odpowiedź brzmi: tryb dwuosobowy.

5. Stefan Feld to po naszemu swojski Sztefan, często przez duże SZ. 😉

A nagroda za ten etap konkursu trafia w tym tygodniu do Piotra Palowskiego. Gratulujemy.

Szybkie przypomnienie zasad i atrakcji.

Dziś ostatnia seria pytań, a więc ostatnia okazja, żeby poprawić swój wynik w walce o nagrodę główną. Dla uczestnika, który osiągnie najlepszy łączny wynik ze wszystkich etapów czeka nagroda główna: Fleets: The Pleiad Conflict przekazany na nasze ręce przez wydawnictwo FryxGames.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników naszej zabawy (wyłączając tych, którzy już coś wygrali) rozlosujemy nagrodę pocieszenia: Black & White przekazane nam przez wydawnictwo Bomba Games.

Zadanie #5

Na koniec zostawiliśmy dla was nasze Pytania od Serca, czyli zagadki/ciekawostki związane z naszymi ulubionymi planszówkami. Na odpowiedzi wysyłane na gradanie@znadplanszy.pl czekamy do 07,04.2015 do 23:59.

1. Ulubioną grą lepszej połówki Windziarza są Osadnicy z Catanu. Pytanie dotyczy elementów gry. Ile dróg, wiosek, miast otrzymuje każdy gracz? (wersja plastikowa)

2. Eclipse. Jak nazywa się rasa obcych, która podczas gry używa statków, kostek i dysków w kolorze białym?

3. Nexus Ops jest ulubionym ameritrashem wszystkich członków Gradania oprócz mnie i Windziarza. Które jednostki w jednym z wariantów zasad zamieniają się w bomby-pułapki, co prawie sprawiło, że Windziarz rzucił planszą o ścianę?

4. Według Kwiatosza niewiele jest gorszych wynalazków planszówkowych niż dwuosobówki. Niewiele jest mniej klimatowych autorów od Herr Doktora. A jednak połączenie tych dwóch czynników dało jedną z najlepszych gier wszechczasów, czyli Władcę Pierścieni: Konfrontację. Jest tam jedna postać, która zachowuje się jakby nosiła ze sobą kamizelkę samobójcy i przy dowolnym spotkaniu wybucha zabijając siebie i wroga (to tak pozostając w klimatach poprzedniego pytania). O kogo chodzi?

5. Zamki Burgundii. Ile rodzajów budynków (brązowych kafelków) jest w grze?

Na zwycięzcę tego etapu czeka lśniące nowością pudełko z Amber Route przekazane na nasze ręce przez wydawnictwo Bomba Games.

 

0 Udostępnień