Gradanie – Czas honoru: operacja Most III

Witamy regularnie 🙂 Zapraszamy na odcinek będący kontynuacją operacji „Czwartek dniem polskiej gry planszowej”, dzisiaj zajmujemy się tytułem „Czas honoru: operacja Most III”.

Niezmiennie zapewniamy pełny pakiet: prezentacja, omówienie reguł, pogadankę oraz oceny – niezmiennie też zapraszamy do obejrzenia, wysłuchania oraz komentowania 🙂

Prezentacja:

Zasady w wersji audio.

 

Recenzja:

Jeżeli nie wiecie jak oceniamy gry – zapraszamy tutaj.

Gradanie ZnadPlanszy #28 – Czas honoru: operacja Most III by Gradanie on Mixcloud (wersja do pobrania)

Dziękujemy wydawnictwu Phalanx Games Polska za udostępnienie gry do recenzji.

 • NeuroZnadPlanszy

  No to powiem wam, że jesteście coraz bardziej opiniotwórczy dla mnie. Tym razem zapłodniliście mnie opinią, że słabe frenczajzy są też standardem w polszy. Co więcej opinia ta jest tak silna, że przestałem słuchać podcastu w połowie. Coś w tym jednak jest, że szkoda czasu na słabe gry.

 • OzyPoland

  E tam, Neuro. Franczyzy w PL są słabe? Pan Lodowego Ogrodu jest słaby? GAMEDEC jest słaby? ENCLAVE jest słaba? Alternatywy 4 są słabe? Gdzie Ty tu widzisz standard słabości w polskich tytułach licencyjnych?

  A recenzja – no to nie trzeba czekać do połowy, by usłyszeć, ze chłopakom temat, licencja i grupa docelowa bardzo nie pasują. To wiadomo już po kilku pierwszych zdaniach. Takie prawo recenzentów. Tom Vasel dał jej 6 – ocenę, z której jako debiutant jestem bardzo zadowolony. A sam temat, wykonanie i określenie grupy docelowej bardzo chwali w swoim podcaście. Zresztą większość recenzentów w Polsce i za granicą zgadza się raczej z Vaselem niż chłopakami. Ale to gusta, a o nich nie dyskutujemy. 🙂

  • kwiatosz

   Ja generalnie staram się unikać oceniania z abstrakcyjnej dla mnie perspektywy. Nie gram z dziećmi (a przynajmniej nie odkąd skończyłem robić badania do magisterki 😉 ), nie mam w zasadzie żadnego kontaktu planszówkowego z ludźmi niegrającymi (a na pewno nie taki, żeby na nich testować gry do recenzji). Być może dla którejś z tych grup (albo zupełnie innych, o których istnieniu nie mam pojęcia) gra jest odpowiednia – ale ja tego nie wiem. Nie będę się wygłupiał mówiąc o gustach grupy, o której nie mam pojęcia – zwłaszcza że w moim odczuciu taka recenzja straciłaby na użyteczności.

  • Windziarz

   Biję się w pierś. W recenzji poruszyliśmy wątek, którego nie powinniśmy tzn. umowy licencyjnej. Jest to kwestia, która nie powinna wpływać na ocenę gry także składam z Naszej strony przeprosiny dla Wydawnictwa.

   • ozy

    Przyjęte. Pozdrawiamy serdecznie! 🙂