Winnica, Kosmopolis (Capital Lux) – Gradanie #176

Na ostatnich targach w Essen w oko wpadły nam dwie małe gry wydawnictwa Aporta Games. I widać nie tylko nam, ponieważ po oba tytuły postanowiła sięgnąć nasza rodzima Granna. „Avenue” stało się „Winnicą” i już trafiło na półki sklepowe, a „Kosmopolis” czyli „Capital Lux” znajdzie się w nich jeszcze w tym roku. Czy warto zainteresować się tymi tytułami? Wystarczy kliknąć i posłuchać.

Przy okazji czemu by nie polubić naszej stronki na Facebooku i nie zasubskrybować naszego kanału na Youtubie? Zachęcamy 🙂

Prezentacja:

Recenzja:

Jeżeli nie wiesz dlaczego gry otrzymują od nas 0, albo 1 zajrzyj tutaj.

Wersja MP3 do POBRANIA

 

 • kdsz

  Wyróżnienie w tegorocznej edycji Golden Geek Awards w kategorii Print & Play otrzymała gra „30 Rails”. Wydaje mi się, że autor mocno inspirował się „Avenue”, lub wpadł na bardzo podobny pomysł w tym samym czasie. „30 Rails” polecam, bo to gra zdecydowanie udana i bardzo łatwa do przetestowania. Potrzebny jest czarno-biały wydruk jednaj kartki A4 i dwie kostki K6 w różnych kolorach. „Winnicę” chętnie sprawdzę, bo koncept bardzo mi pasuje.

 • Ink

  Słucham. Mylicie się 😉 Nie było złe, było sprytne, ale na pewno nie na tyle, żebym miał to zakwalifikować do wyjątków od zasady ogólnej (gry składające się tylko z kart z numerkami s(s)ą)

  • a które gry z tej kategorii to wyjątki?

   • Ink

    To nie jest tak, że zignorowałem pytanie. To jest bardzo dobre pytanie, na które odpowiedź wcale nie chce mi przyjść do głowy 😉