Gradanie TOP10 – Najbardziej niedoceniane gry planszowe

Jeśli komuś nudzi się przy okazji dnia wolnego, to w okienku poniżej znajduje się całkiem pokaźnej długości nagranie, które może rozwiązać problem nadmiaru czasu. Korzystając z okazji, że Kwiatosz powrócił na dwa tygodnie z emigracji usiedliśmy i nagraliśmy odcinek poświęcony grom, które w jakiś sposób uważamy za mniej docenione niż na to zasługują.

Listy skrócone standardowo na końcu nagrania, jak również w opisie filmu na YouTube. Zapraszamy do słuchania.

Przy okazji czemu by nie polubić naszej stronki na Facebooku i nie zasubskrybować naszego kanału na Youtubie? Zachęcamy 🙂

Wersja MP3 do pobrania w czterech częściach:

#1 ; #2 ; #3 ; #4

 

 • Jak usłyszałem głos na początku to myślałem że pomyliłem podcasty 😀 ściągam żeby mieć co słuchać w drodze z majówki 🙂

 • Ciuniek : Dziękuję za miejsce 5 🙂

  Patchistory to druga najlepsza gra cywilizacyjna zaraz po TTA. Tash Kalar jest świetne chociaż jestem słaby w tę grę straszliwie. A Santiago nie cierpię! Doceniam, ale dwa razy grałem i dwa razy wstawałem wściekły na współgraczy – żadna gra nie wzbudziła we mnie tyle złości co Santiago!

 • Kyuzo

  Czy można prosić o listę? Nie mam warunków na skupienie uwagi przez tak długi czas a ciekawi mnie jakie tytuły znalazły się pośród niedocenianych w waszym mniemaniu. Pozdrawiam!

  • Maciek „Ciuniek” Poleszak

   Lista jest w opisie filmu na YouTube. Wspominałem o tym w adnotacjach i w przedmowie. 😉

 • Tak, tak, tak! Panic on Wall Street! To jest gra!

  Niestety chłopaki poza paroma wyjątkami, to na 25 znanych mi tu gier w mojej opinii są dokładnie tam gdzie ich miejsce, nie gdzieś tam na dnie, ale przeciętne gry na przeciętnych miejscach. A już Tash Kalar, to jest hańbą na honorze Vlaady.

  Pozostaje mi Was pozdrowić klasykiem 🙂
  You have the right to be wrong.

 • Galatolol

  Zaintrygował mnie Khronos, pomysł faktycznie przedni, więc ląduje na mojej liście życzeń. Inku, mówiłeś, że to jedna z trzech gier robiących krzywdę w mózg, jakie są pozostałe?

  • kwiatosz

   Obstawiam, że jedną z nich jest rosyjska ruletka.

  • Ink

   To było nagrywane już dość dawno, nie jestem pewien, co miałem wtedy na myśli ani nawet, czy miałem wtedy na myśli coś konkretnego, czy był to jedynie środek artystycznego wyrazu.

   Na pewno przychodzi mi do głowy z daaawnych czasów King of Siam, ale nie wiem, na ile jest to wymierne, bo byłem wtedy o jakieś 500 tytułów mniej doświadczony, więc i punkt odniesienia musiał mi się zmienić.