Setka na trzech #18 – La Granja

Fama niesie, że gra jest dobra, ciężka, strategiczna i robi fajne rzeczy z kartami. Oczy moje zaświeciły się po usłyszeniu tych rewelacji. Kiedy tylko pudełko wpadło nam w ręce czym prędzej wzięliśmy się za ogrywanie. Potem okazało się, że La Granja wskoczyła już do pierwszej setki BGG. Wszystko więc złożyło się jak najlepiej po to, aby dziś można było puścić do Internetu poniższy odcinek. Zapraszamy do słuchania.

Przy okazji czemu by nie polubić naszej stronki na Facebooku i nie zasubskrybować naszego kanału na Youtubie? Zachęcamy 🙂

Prezentacja:

Recenzja:

Jeżeli nie wiesz dlaczego gry otrzymują od nas 0, albo 1 zajrzyj tutaj.

Wersja audio do POBRANIA

 

 • madeusz

  To podchwytlwe pytanie Windziarzu?
  Ciąża świń trwa umowne 3 miesiące 3 tygodnie i 3 dni 😉

 • madeusz

  Czy to podchwytliwe pytanie?
  Ciąża świń trwa umowne 3 miesiące 3 tygodnie i 3 dni 🙂

  • Furan

   Ależ świnie nie są takie precyzyjne. 112-114 dni! 🙂

  • madeusz

   To jak, udało mi się coś wygrać?

 • Ink

  Ja się tym razem nie załapałem, bo miałem za sobą tylko jedną partię. Ale po tej jednej mi się podobało. A co będzie po kolejnych? To sobie posłuchajcie.

  PS. Windziarz: Morrslieb?

 • siefczyk

  po dwóch rozgrywkach (wlaśnie tych, o których mówił Windziarz) odniosłem wrażenie, że to bardzo elegancko skrojona sprawnie działająca gra, w której wszystko się zazębia i dużą frajdę daje (oczywiście jeśli ktoś to lubi) takie misterne budowanie silniczka z nadzieją, że ten silniczek odpali i pojedziemy szeroką austradą kosząc punkty na ile fabryka pozwoli – a tu niestety zapłon nie zadziałał, albo silniczek i odpalił tylko paliwka brakło i kiszka. Los tu los tam – za dużo tego losu na grę, o której słyszałem, że to taki Stefanowski Uwe 😉 (takie skojarzenie, bo w Essen tłumaczący grę koleś cały czas przywoływał Agricolę objaśniając zasady po niemiecku i niestety po 10 min słuchania reguł jednak polegliśmy i podziękowaliśmy). Generalnie przyjemnie się w to gra i z chęcią zagram, ale brakuje w tej grze tego czegoś, jakiejś iskry, za mało jest fajerwerków jakich oczekiwałem.

 • madeusz

  Udało się coś wygrać, czy Windziarz się rozmyślił? 😉

  • Maciek „Ciuniek” Poleszak

   Wyprzedził Cię gość w komentarzu na youtube, który rzucił odpowiedź dosłownie parę minut po udostępnieniu odcinka. Ostra konkurencja była. 😉

   • madeusz

    Aaa ok 🙂
    nie wiedziałem, że na youtube też coś było 🙂

 • Całka Riemanna

  Nie wiem skąd ta trudność w wymowie hiszpańskiego 🙂 Tytuł tej gry czytamy [la granha] a nie [la grandża].

  https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#es/pl/granja

  PS. A gdzie Ink?

  • Windziarz

   u mnie dlatego, że z hiszpańskim byłem na bakier, a nawet w ogóle nie byłem 🙂 Ale Marysia się uczyła i powinna nas poprawić 🙂 Dziękuhemy bo nie dziękużemy.