Witkacy – kto taki?

Przeważnie wrzucamy tu recenzje, gdzie słyszycie nasze głosy ale tym razem chcemy odejść od tej formuły i w sposób całkowicie pisemny pochwalić się pewnym drobiazgiem.

Tak się bowiem składa, że już dzisiaj, tj. 15.07.2015 r. premierę będzie miała gra karciana o Witkacym, której autorami jesteśmy ja i Windziarz.

W grze wcielać się będziemy w konserwatorów obrazów, którzy poszukują w antykwariatach reprodukcji portretów Witkacego, starając się odtworzyć jak najwięcej z nich. Aby odtworzyć kopie dzieł gracze będą musieli szukać odpowiednich fragmentów obrazów i układać je w całość. Na końcu gry, kiedy wszystkie możliwe źródła zostaną już przeszukane, zwycięzcą zostanie gracz, któremu udało się odtworzyć najwięcej najpopularniejszych reprodukcji. Tutaj można przeczytać instrukcję, a w wolnej chwili zapraszamy na profil gry na BGG

Gra ukaże się nakładem wydawnictwa Bomba Games, a oficjalna premiera będzie miała miejsce w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, gdzie dziś o 16:00 będzie można zakupić świeżutkie egzemplarze. Niedługo potem Witkacy trafi również do sklepów. Sugerowana cena to 39 zł.

Mamy szczerą nadzieję, że gra Wam się spodoba. Jeśli nie… wiecie gdzie nas znaleźć ;).

 

  • Marek Wysocki

    Rewelacja – pomysł genialny w swojej prostocie. Takie gry własnie lubię. Gratuluje i trzymam kciuki za SUKCES.