Gradanie ZnadPlanszy #80 – ZhanGuo

Mury dzielą. Wspólna praca łączy. A co stanie się, jeśli wspólną pracą będziemy budować mur? ZhanGuo od wydawnictwa What’s Your Game? nie będzie stawiało jednak przed nami takich egzystencjalnych pytań.

Nasze poprzednie spotkanie z grą tego wydawnictwa zakończyło się traumą odciśniętą bezpowrotnie na psychice wszystkich obecnych przy stole. Czy teraz będzie podobnie? Wystarczy kliknąć i posłuchać, żeby dowiedzieć się samemu.

Przy okazji czemu by nie polubić naszej stronki na Facebooku i nie zasubskrybować naszego kanału na Youtubie? Zachęcamy 🙂

Prezentacja:

Wersja audio do POBRANIA

Recenzja:

Jeżeli nie wiesz dlaczego gry otrzymują od nas 0, albo 1 zajrzyj tutaj.

Gradanie ZnadPlanszy #80 – ZhanGuo by Gradanie on Mixcloud

Wersja audio do POBRANIA

Dziękujemy wydawnictwu What’s Your Game? za udostępnienie gry do recenzji.

 • asiok

  Gra kompletnie sucha (brak jakiegokolwiek związku mechaniki z klimatem), „na siłę” wymyślone mechanizmy mające na celu tylko zwiększyć trudność rozgrywki, szaro-bure kolory – po prostu nic mnie do niej nie ciągnie.

  Nie jest ani broken ani szczególnie zła – po prostu większość gier jakie znam jest id niej lepsza – a więc nie trafiłaby nigdy na stół.

  P.S. To oczywiście ocena subiektywna – grałem tylko raz i w składzie 3-osobowym. Ale więcej szans ode mnie nie dostanie.

 • AnaMan

  Hmm… jeśli dobrze Was zrozumiałem, to… źle graliście!
  Reguły wprost mówią, że nie ma limitu gubernatorów(zarzadców) wystawianych w jednym regionie.
  Są tylko 3 bonusy do zdobycia – pozostałe pionki stawia się po prostu obok.

  • Maciek „Ciuniek” Poleszak

   Zgadza się, popełniliśmy błąd. Dziwna sprawa… obaj z Windziarzem niezależnie czytaliśmy instrukcję i obu nam ta zasada umknęła. Z tego co patrzę na BGG, nie tylko my mieliśmy z tym problem. Nie pozostaje nic innego jak posypać głowę popiołem. Odwołuję to co powiedziałem o gubernatorach jako najmocniejszej strategii. Jeśli miejsca są nielimitowane, nie ma takiego ciśnienia na wyścig w tej części gry. Nie naprawia to jednak innych problemów, o których wspominamy.