Gradanie – Osadnicy: narodziny imperium

Osadnicy: narodziny imperium to gra, która ostatnimi czasy narobiła najwięcej szumu na forum – najpierw liczeniem elementów z kalkulatorem i kolegą księgowym, a później wrażeniami z pierwszych partii. Pograliśmy i my, wrażenia zatem pora przedstawić.

Mamy tu do czynienia z klasycznym wznoszeniem poprzez kładzenie – czy poradziliśmy sobie z problemem typu „chodnik-rzeka” (wrzucam kwadraty, a wychodzą kółka)? Posłuchajcie 🙂

Przy okazji zachęcamy do wzmacniania imperium medialnego, czyli polubienia naszej stronki na Facebooku i zasubskrybowania naszego kanału na Youtubie 🙂

 

Prezentacja:

Wersja audio do pobrania

 

Recenzja:

Jeżeli nie wiesz dlaczego gry otrzymują od nas 0, albo 1 zajrzyj tutaj.

Gradanie ZnadPlanszy #52 = Osadnicy: narodziny imperium by Gradanie on Mixcloud (wersja do pobrania)

 

 

Dziękujemy wydawnictwu Portal za udostępnienie gry do recenzji.

 

 • Grucha

  Gra jest świetna, ale nie wierzę że nikomu nie przeszkadzają zbyt małe drewniane elementy. Rozumiem, że pasują do klimatu Settlersów, ale ja najzwyczajniej się męczę operując tymi surowcami, a nie mam jakichś wielgachnych rączek. 😀

  • kwiatosz

   Rozwiązanie jest jedno – graj tylko na złoto 😉

   • Grucha

    No tak ale złoto nie zastąpi „świnek” 🙂 To jest oczywiście czepianie się . Zastanawiałem się po prostu czy tylko ja mam takie wrażenie bo naprawdę mnie to drażni juz od pierwszej gry.

    • kwiatosz

     Mnie nie przeszkadzało, ale trzeba brać poprawkę na to, że trenowałem na angielskim Through the Ages 🙂

 • ratmaniak

  O jakich kuponach z Allegro i telefonicznym zamówieniu była mowa pod koniec?

 • Kamil Powałowski

  Przy podpisywaniu umowy też otrzymuje się od razu jej surowiec tak jak przy stawianiu budynków produkcyjnych, co nie było wspomniane.

 • Bea

  Nie zgodzę się, że Japończycy mają gorzej, bo ich zawsze wszyscy biją. Jeśli gracze widzą, że ktoś inny wygrywa, to nikt nawet na Japończyków nie popatrzy. Bije się zawsze lidera. Chyba, że potrzeba konkretnych surowców, ale tu akurat Japończycy niewiele pomogą.

 • Marek Bisikiewicz

  Nazwa Osadnicy narodziny imperium to autentyczna spolszczona nazwa którejś z części komputerowych settlersow. Polecam kanał arhn.eu na Youtube z jego seria Settlersow w pigułce, jak i innych gier-klasyków. Tam się o tym dowiedziałem, a chyba żaden recenzent o tym nie mówił. W dice tower w recenzji już wgl poleciał z niezrozumieniem nazwy. 🙂 Wiem że to i tak szczegół, ale wszędzie się coś o tym wspomina.