OSS

Kolejny czwartek, kolejne Gradanie i nic nie wskazuje aby miało się to w najbliższym czasie zmienić 🙂 Tym razem zapraszamy do osłuchania i wyobejrzenia odcinka poświęconego grze OSS, na potrzeby stworzenia której niejedno stworzenie owcokształtne dało sobie stopę uciąć.

Nie zwalniamy z nowościami z Essen, w końcu nieprzypadkowo na start przedsięwzięcia wybraliśmy taki gorący dla branży okres 🙂 Ale dość pitu-pitu, czas na rzutu-rzutu.

Prezentacja:

 

Recenzja:

Gradanie ZnadPlanszy #6 – OSS by Gradanie on Mixcloud (wersja do pobrania)

 

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy Windziarzowi, on to był opłacił własną krwawicą. Na Essen 😉

 

 

 • Windziarz

  Dokładnie 2 godziny po nagraniu odcinka miałem okazję zagrać w 6 osób. Dokładnie tak jak przewidywaliśmy, w większości było to granie pojedynków (Duel) i wyzwań (Challenge). Gracze niestety nie byli tym zachwyceni.

 • WookiePL

  słucha się was całkiem fajnie, ale:
  -uwaga o grze w słoneczko zupełnie niepotrzebna i trochę żenująca
  -skala ocen 0/1 jest taka sobie. Proponuję wam wymyślić jakąś oryginalną i pomocną skalę.

  • kwiatosz

   Ja będę bronił tej skali 🙂 Generalnie uważam, że jeżeli ktoś patrzy tylko na ocenę, a nie czyta recenzji, to sam jest sobie winien – i tutaj jest podobnie, po to wymieniamy uwagi co działa, co nie działa, dlaczego nie działa i kiedy by działało, żeby każdy mógł jakoś to odnieść do swoich preferencji. 0/1 to tylko ostatecznie podsumowanie, czy gra jest fajna/warta kupienia dla każdego z nas, czy raczej nie. Współbrzmi to z ostatnimi dyskusjami o ocenianiu gier generalnie. Z drugiej strony brak jakiejkolwiek oceny czasami dezorientuje, jeżeli pada sporo argumentów za i sporo przeciw – i pozwala wyklarować stanowisko – i tu 0/1 znowu zupełnie wystarcza 🙂

 • clorox

  Parę uwag technicznych do videocastu.

  1) Umiejscowienie kamery. Pomyślcie nad tym, żeby kamera pokazywała pole gry z góry. Znacznie lepiej to wygląda (np materiały boardgamegeektv z Essen), a dodatkowo będzie mniej niepożądanych odblasków (patrz pkt 2)
  2) Oświetlenie. W tym ustawieniu niestety powstają odbicia co widać szczególnie na lewej dolnej karcie.
  3) Konieczne jest wyłączenie automatycznej korekty ekspozycji w kamerze (o ile jest taka możliwość). Pojawienie się w kadrze ręki w czarnym rękawie powoduje denerwujące zmiany ekspozycji. Jeżeli sprzęt nie ma takiej możliwości to kolor rękawa powinien być w miarę neutralny, żeby „oszukać” automat.

  PS. Nie jestem specjalistą i nie mam zamiaru się wymądrzać. Powyżej zamieściłem swoje spostrzeżenia, których oczywiście nie musicie brać pod uwagę. Pozdrawiam.

  • Maciek „Ciuniek” Poleszak

   Cały czas walczymy ze sprzętem, uczymy się i staramy się wyciągać wnioski. My też mamy nadzieję, że w końcu uda nam się osiągnąć poziom, dzięki któremu nie będziemy musieli wstydzić się tego co nakręciliśmy ;).