Się Wie. Znaczy CV.

Obiecaliśmy czwartek i słowa dotrzymujemy 🙂 Tym razem przyglądamy się grze Filipa Miłuńskiego zatytułowanej CV. Otrzymujemy możliwość zastępczego przeżycia naszego życia – my natomiast zapraszamy do zastępczego wyrobienia sobie opinii o grze poprzez oglądanie i słuchanie 🙂

Za tydzień także nie zawiedziemy z regularnością, to pewne jak nasza obecność na Falkonie.
Dzisiaj wodolejstwa pisanego mniej, za to prezentacja gry nieco dłuższa, co można sprawdzić 2 linijki niżej.

Prezentacja:

Recenzja:

Gradanie ZnadPlanszy #5 – CV by Gradanie on Mixcloud (wersja do pobrania)

Dziękujemy Grannie za przekazanie gry do recenzji (rękami Filipa, na ręce Windziarza, na Essen – przyp. dla lansu)

 • Uuk

  Bardzo lubię wasze podcasty. W szczególności cześć audio – naprawdę świetna rozrywka w drodze do/z pracy. Aż boję się was słuchać w autobusie, bo głupio się czuję parskając śmiechem ni z tego ni z owego w zatłoczonym pojeździe;)

  Dlatego mam
  jedną uwagę ogólną i kilka sprostowań odnośnie tego wideo.

  Odnośnie CV:
  1. Fabularnie karta Dziecko oznacza, że masz dziecko, a nie jesteś dzieckiem. Dziećmi jesteśmy tylko w etapie draftu kart dzieciństwa. Jak ktoś chce rozpocząć etap Młodości od spłodzenia potomka – jego sprawa.
  2. Akurat w grze na dwóch graczy karta najbardziej z lewej spada z toru po turze każdego gracza, a nie tylko na koniec rundy
  3. BARDZO WAŻNE – przekreślony symbol na polu efektów karty oznacza, że co rundę MUSIMY ją „nakarmić” JEDNYM takim symbolem (z kości lub z żetonu), a jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić (nie mamy takiego symbolu) – TRACIMY kartę. Nie jest więc tak, że karta niweluje wszystkie symbole tego rodzaju.

  Uwaga ogólna dotyczy spraw technicznych, a konkretnie dźwięku. Jak nagrywacie
  (szczególnie część audio, bo przy wideo to z pewnością trudniejsze), to – proszę – nie kręćcie się na krzesłach i mówcie w kierunku mikrofonu. Niektóre kwestie są po prostu niesłyszalne, szczególnie gdy słucha się was z „muzyką miasta” w tle. W odcinku nr 4 zauważyłem lekką poprawę w tej kwestii, dzisiejszego jeszcze nie słuchałem, więc może już jest OK, ale tak czy inaczej uczulam na tę kwestię. Jak możecie w ogóle podgłośnić nagranie, to też byłoby na plus (tak wiem – mogę sobie kupić lepsze słuchawki).

  Podsumowując – nadawajcie dalej i jak najdłużej. Pozdrawiam.

  • kwiatosz

   Dzięki za uwagi i odzew 🙂
   Od poprzedniego odcinka dodaliśmy drugi etap obróbki audio – najpierw jest sklejanie i montowanie, a później dodatkowa obróbka celem wyrównania głośności. Plus wydaje mi się, że więcej się upominamy jeżeli któryś zaczyna kręcić głową 😉 Mamy też w planach kupienie jednego mikrofonu na stół, bo teraz każdy nagrywa na swoim, które są wrażliwsze na zmianę kierunku mówienia, także cały czas nad tym staramy się pracować.

   Co do zasad – dzięki za czujność 🙂 Generalnie graliśmy z tym spadaniem karty na 2 osoby, natomiast nagrywaliśmy do tego odcinka tyle dubli, że pewnie ze zmęczenia w końcu coś pominęliśmy w prezentacji.

 • Krzysztof Miasojed

  Wybaczcie moje niezorientowanie… ale co w waszej skali punktacji oznacza dla gry ocena 0, albo 1. Bo skoro jak się podoba to dajecie 1 a jak jest nieco słabiej to 0 to jaka tu jest skala? Binarna? 😉

  • kwiatosz

   Pytania się pojawiają, dodaliśmy więc stronę o tym jak oceniamy i co dla każdego z nas jest w grze ważne => http://gradanie.znadplanszy.pl/jak-oceniamy-gry/
   Od dzisiaj do odnalezienia także w menu po prawej stronie na górze 🙂