Steam Park

Witamy w czwartym, opóźnionym odcinku Gradania ZnadPlanszy. Dzisiaj opowiadamy Wam i pokazujemy grę Steam Park, którego autorzy to: Aureliano Buonfino, Lorenzo Silva oraz Lorenzo Tucci Sorrentino (nie będziemy ryzykować odmieniania włoskich nazwisk 😉 ).
Tym razem nie rozbijaliśmy filmiku na prezentację i pokazanie rozgrywki, gdyż w grze czasu rzeczywistego było to problematyczne – zamiast tego podczas prezentacji ogólnie omawiamy zasady – nie jest to wideoinstrukcja, ale mamy nadzieję, że przeczytanie zasad i obejrzenie tego filmiku pozwolą zobaczyć jak gra działa – bo sama instrukcja dość oględnie odnosi się do tej kwestii.

Jeżeli niebo nie zawali nam się na głowy to następny odcinek już we czwartek, czym chcemy powrócić do regularności. Ten Weekend to konwent Falkon w Lublinie, do organizacji którego cała ekipa Gradania mocno się przykłada – dlatego w tym tygodniu nie dokładamy sobie jeszcze zapowiedzianego konkursu, ale w przyszłym obiecujemy poprawę 🙂

Ostatnia sprawa – mamy teraz na tapecie dodatek do Tzolk’ina – najchętniej nagralibyśmy odcinek o samym dodatku, bez opowiadania o podstawce – bo tę wszyscy znają. Czy taka formuła Wam odpowiada? Dajcie znać w komentarzach.

Zachęcamy do polubienia naszej stronki na Facebooku i subskrybowania naszego kanału na Youtubie – zwiększanie zasięgu to zwiększanie szans na to, że będziemy mogli dla Was recenzować więcej świeżutkich premier 🙂

Prezentacja:

 

Recenzja:

Gradanie #4 – Steam Park by Gradanie on Mixcloud (wersja do pobrania)

Prywata: 😉

Na koniec trochę prywaty innego typu: jak już pisaliśmy, w ten weekend jest Falkon. Po pierwsze zapraszamy na ten festiwal, a po drugie zapraszamy do obejrzenia trailera Fantastycznego Ataku Lublina (można na nim zobaczyć jednego gradaniowca i jednego gościa pojawiającego się w tym odcinku 😉 )

 

Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Cranio Creations, dziękujemy 🙂

 • Windziarz

  Dodam jeszcze, że oprócz Tzolkina mamy też dodatek do Suburbia i Blood Bowl. Jeśli chcecie ( o czym napiszcie) zrobimy wszystkie 3.

 • Szit – a ja siedzę na jakimś gprsie i liczę każdy megabajt

 • Filip Miłuński

  „Wygrywająca strategia nie działa” – dramat eurodziewczynki 🙂

  Fajnie bardzo gadacie, ale brak mi jakiegoś rozgraniczenia na gameplay i opinie. Jak w filmiku jest sam opis rozgrywki spodziewałem się że w audio będą już tylko opinie, a tu znów to samo. Albo to podzielcie albo dajcie info że np opinie od tej i tej minuty.

  • kwiatosz

   Tu jest właśnie problem, bo dostaliśmy też głosy, że jeżeli nie opowiemy czegoś o rozgrywce to nie wiadomo o co chodzi. Chyba faktycznie spróbujemy to wyraźnie rozgraniczyć i dać info co jest gdzie, obadamy temat 🙂

 • Filip Miłuński

  A btw całkowicie się z Wami nie zgadzam! Steam Park to dla mnie póki co najlepszy tytuł z tego Essen:)

  • Windziarz

   Hmm, z Nami? Bo 0,0 i 1? Ja dałem 1 bo jest potencjał. Być może nie najlepszy tytuł ale Ciuniek z Kwiatoszem bardzo szybko go skreślili. O ile u Ciuńka to zrozumiałe, bo trzeba coś robić na czas, to Kwiatosza do końca nie rozumiem.

   • kwiatosz

    Bo Ty to minusów nie sypałeś jak z rękawa, mhm 😛 Jakbyś mnie posłuchał to byś wiedział, że sucha, że słabo wykonana, że ok, fajnie, pograliśmy, ale jakoś mi się nie chce siadać do niej po spełnieniu recenzenckiego obowiązku. No i sam stwierdziłeś, że po tej recenzji Cranio nam już nic nie wyśle, więc chyba jednak „z nami”.

   • Filip Miłuński

    No nie skumałem Waszej skali;) 1 to zwykle słaba ocena:) Dla mnie w zalewie takich samych eurosucharów i wtórnych ameritrashy różniacych się miezy sobą tylko jakościa plastiku taka gra średniej wagi, z bardzo ciekawym połaczeniem real time’u z optymalizacją jest super! Ale de gustibus i takie tam:)

    • Windziarz

     Nasza skala jest 0 albo 1. 0 oznacza, że gra nie jest do końca dla nas a 1, że cool i takie tam. Być może nie jest to najczytelniejsze, nie chcieliśmy jednak robić od 1 do 10 czy stopni w szkole.

     • kwiatosz

      Na początku puszczaliśmy info o tym co który z nas w grach lubi. Te zera i jedynki wystawiamy trochę na zasadzie „czy gra jest dla mnie fajna i mam ochotę w nią pograć” bardziej niż „jest dobra/zła” – mam wrażenie, że wzięło to się stąd, że grę można kupić albo nie. W sumie może zrobimy jakiś suplemencik o tym co rozumiemy przez nasze oceny? Ja np. wymagam, żeby gra miała klimat, żeby dobrze chodziła w swoich górnych rejonach skalowalności – takie tam 😉

     • Filip Miłuński

      Póki co nic nie przebiło planszostacjowej skali kupić-zagrac u kolegi-nie kupować – spalić koledze 🙂

 • Piękny jest ta zapowiedz Falkonu, a z ciebie Kwiatosz niezły dres ;D

  • kwiatosz

   Sie mieszka na śrudmieściu, sie umje 🙂

  • Ta zapowiedź zwaliła mnie z nóg :). Zbudowaliście atmosferę, jakby w tych dniach w Lublinie miały się ważyć losy całej ludzkości. Cudo.

 • palmerZnadPlanszy

  Faktycznie, wyciskanie i składanie do najłatwiejszych nie należy. Kuby egzemplarz na Essen był składany przeze mnie 😉

  • Windziarz

   I dobrze Ci poszło Palmer. U nas bez kleju się niestety nie obyło.

 • Dziękuję za pozdrowienia 🙂